Szkolenia

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE STACJONARNE SKIEROWANE DO INWESTORÓW W ZAKRESIE BUDOWY FARM FOTOWOLTAICZNYCH W KAŻDY CZWARTEK W GODZINACH 10:00 – 13:00.

SZKOLENIE W TRYBIE STACJONARNYM

Program szkolenia:

  1. Procedury formalno-prawne związane z budową farmy fotowoltaicznej.
  2. Najważniejsze elementy instalacji fotowoltaicznej – na co należy zwrócić uwagę.
  3. Czynniki wpływające na bezpieczeństwo pracy farmy PV oraz jej trwałość.
  4. Omówienie projektu wykonawczego instalacji.
  5. Serwis farmy fotowoltaicznej.
  6. Analiza produkcji online na podstawie 5 farm o mocy 1MW każda.
  7. Analiza finansowa inwestycji w farmę fotowoltaiczną – stopa zwrotu przykładowej realizacji.
  8. Finansowanie inwestycji fotowoltaicznych.

Dlaczego warto ?
Decydując się na inwestycję polegającą na budowie elektrowni fotowoltaicznej, Inwestor nie zawsze ma świadomość z jakimi zagadnieniami przyjdzie mu się zmierzyć. Na początku wszystko wydaje się banalnie proste – panele należy zainstalować na konstrukcji, a następnie podłączyć przewodami do inwerterów – czy na pewno tylko tyle?
Okresy gwarancyjne na materiały i urządzenia użyte do budowy farmy PV mieszczą się w przedziale od dwóch do trzydziestu lat. Kluczowe elementy tj. konstrukcja i moduły pv mają deklarowane okresy o długości 25 i 30 lat, Inwertery od 5 do 10. Aby skorzystać z tak długich gwarancji należy jednak spełnić określone przez producenta warunki. Powinniśmy przyjąć, że trwałość elektrowni powinna być projektowana co najmniej na 30 lat. Musimy mieć jednak świadomość, że żywotność całej inwestycji będzie taka jak trwały jest jej najsłabszy element. W większości wypadków Inwestorzy planując budowę zwracają głównie uwagę na jakość konstrukcji, paneli PV i inwerterów. Rzadko koncentrują się na dobrej jakości pozostałych elementów i wyborze profesjonalnego wykonawcy. Dobry projekt wykonawczy i dokumentacja powykonawcza farmy fotowoltaicznej w przypadku eksploatacji przez 30 lat, są kluczowymi elementami uwiarygadniającymi jej rzeczywistą wartość. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom świadomych Inwestorów firma Coral zaprasza na cotygodniowe bezpłatne szkolenia mające na celu rzetelne zaprezentowanie tematyki związanej z budową farmy fotowoltaicznej.

Terminy szkoleń stacjonarnych:
Każdy czwartek godz. 10.00 (max 6 osób – decyduje kolejność zgłoszeń)

Szkolenia są bezpłatne.

Kontakt:
Piotr Perkowski
p.perkowski@coral.com.pl
T: 605 911 158

Sekretariat:
+48 85 654 45 26

NASZA OFERTA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH >>>

Napisz do nas

Masz pytania? Nasz konsultant skontaktuje się w możliwie najkrótszym czasie.

    Menu