Fotowoltaika

Fotowoltaika Wrocław – panele fotowoltaiczne

CORAL oddział Wrocław

ul. Międzyleska 4, 50-514 Wrocław

Czynne:

Poniedziałek 7.30-15.30
Wtorek 7.30-15.30
Środa 7.30-15.30
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-15.30

O Wrocławskim oddziale firmy Coral

Nasza firma Coral W. Perkowski i J. Perkowski Sp.j. działa również we Wrocławiu. Specjalizujemy się w instalowaniu zaawansowanych sieci: teletechnicznych, elektrycznych i automatyki budynków. Aktualnie więc służymy w tych zakresach także mieszkańcom woj. dolnośląskiego.

Chcemy też zwrócić uwagę na to, że w sposób szczególny traktujemy pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Służą temu panele fotowoltaiczne i dlatego stanowią technologię, z którą wiążemy największe nadzieje i inwestujemy w nią najwięcej wysiłku oraz środków. Dlatego przede wszystkim tę technologię prezentujemy jako swoją wizytówkę.

fotowoltaika wrocław

Fotowoltaika – oferta

W zakresie fotowoltaiki proponujemy Klientom usługi wspierane kadrą specjalistów w swoim fachu. Te usługi to między innymi.:

  • zakładanie mikroinstalacji fotowoltaicznych – zazwyczaj dla prywatnego użytku, a więc w domach jednorodzinnych oraz niewielkich firmach;
  • zakładanie farm fotowoltaicznych – posiadających większe możliwości przetwarzania energii słonecznej na prąd; farmy mogą zasilać niektóre zakłady produkcyjne;
  • przeprowadzanie audytów zmierzających do określenia zapotrzebowania na energię fotowoltaiczną,
  • optymalizowanie i modernizowanie istniejących już instalacji fotowoltaicznych;
  • opracowywanie projektów koncepcyjnych zgodnych z zapotrzebowaniem Klienta na energię odnawialną;
  • dostawę, montaż i serwis instalacji słonecznych;
  • montaż oraz uruchomienie elektrowni fotowoltaicznych.
Panele fotowoltaiczne Wrocław

Zapewniamy kompleksową opiekę na każdym etapie zainteresowania oraz po złożeniu zamówienia na instalacje fotowoltaiczne. Możemy wspomóc naszych Klientów również poradą dotyczącą ulg i dotacji na panele słoneczne.

Stanowimy zespół, który wychodzi poza prowadzenie działalności gospodarczej w omawianym zakresie. Bierzemy czynny udział w konferencjach naukowych i współpracujemy z ośrodkami naukowymi. Prowadzimy ponadto działalność szkoleniową – jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w kraju posiadających akredytację Urzędu Dozoru Technicznego.

Wykonane instalacje fotowoltaiczne

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przykładowymi realizacjami. Tak jak nasi klienci przestań przepłacać za prąd.

Fotowoltaika – historia i współczesność

Fotowoltaika powstała w XIX wieku. Wiąże się to z pierwszymi obserwacjami faktu wchłaniania przez niektóre substancje promieni słonecznych (zjawisko fotowoltaiczne). Z czasem wypracowano też urządzenia do przetwarzania promieni w prąd, do czego wykorzystywano selenowe ogniwa. Był on jednak słabo skuteczny i dawał wyniki transformacji zaledwie na granicy 1-2 %. Dowiedziono jednak wówczas, że pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych jest możliwe.

Przez kilkadziesiąt lat była to tylko teoria, choć potwierdzona – do czasu stwierdzenia, iż znacznie bardziej użyteczny będzie krzem. I choć już Albert Einstein zajmował się fotowoltaiką wydając nawet na jej temat oddzielną pracę w 1904 roku, to dopiero polski naukowiec, Jan Czochralski, czternaście lat później stworzył metodę produkcji odpowiedniego krzemu monokrystalicznego. Od tamtej pory datuje się wzrost zainteresowania nowoczesnymi źródłami energii i stały rozwój tej gałęzi nauki. Natomiast pierwsze ogniwo krzemowe, przetwarzające światło na prąd, powstało w 1941 roku.

Obecnie fotowoltaika to nauka i rozwijający się stale dział wiedzy. Cechuje ją wysoka użyteczność społeczna, która w obecnych czasach nabiera coraz większego znaczenia. Jest tak dlatego, że u swoich podstaw ma proekologiczny charakter. Niebagatelny jest również aspekt ekonomiczny, energia ta bowiem jest gromadzona, a nie pozyskiwana choćby dzięki przykładowemu spalaniu węgla, czyli półśrodkom, za które trzeba zapłacić, a także dzięki pracy innych urządzeń wytwarzających ciepło do atmosfery. Poza innymi odnawialnymi źródłami energii (grunt, woda, powietrze) instalacje fotowoltaiczne stanowią więc najekonomiczniejszą formę dostarczania energii elektrycznej do domu i firmy.

Panele fotowoltaiczne na przyszłość

Panele fotowoltaiczne to niewątpliwie przyszłość energetyki. Od roku 2000 do obecnego odnotowano 800-krotny wzrost mocy przerobowych elektrowni fotowoltaicznych i stale się on zwiększa. Aktualnie jest bliski wartości 100 GWp. Coraz więcej naukowców zauważa, iż już za kilkanaście lat fotowoltaika może stanowić podstawowe źródło energii odnawialnej.

Naszym zdaniem inwestycja w instalacje fotowoltaiczne to inwestycja w przyszłość własną i dzieci. W 2009 roku weszła w życie dyrektywa Unii Europejskiej pod skrótem OZE. Zobowiązuje ona m.in. Polskę do zwiększania inwestycji w przetwarzanie energii słonecznej. Wynikają stąd dotacje do zakupu instalacji fotowoltaicznych. Obecnie można również odliczyć fotowoltaikę od podatku. Zgodnie ze wspomnianym projektem, do 2040 roku instalacje fotowoltaiczne mają zająć w całkowitym zużyciu energii w Polsce aż 21%. Jest to więc przyszłość pod znakiem ekologii i oszczędności.

panele fotowoltaiczne

Napisz do nas

Masz pytania? Nasz konsultant skontaktuje się w możliwie najkrótszym czasie.

    Menu